CategoriesBlog

Indyjska mąka z ciecierzycy – do czego można jej użyć? Odpowiadamy!

Coraz więcej osób wybiera zdrowe produkty, które mają pozytywny wpływ na organizm. Wśród wielu ciekawych artykułów znajdują się między innymi indyjskie mąki, rośliny strączkowe czy przyprawy. To właśnie one nadają wyjątkowego smaku przyrządzonym potrawom, a co najważniejsze wyróżniają się wieloma właściwościami zdrowotnymi. Zastanawiasz się, jakie danie możesz z nich przyrządzić? Czytaj dalej i sprawdź!

Do czego można użyć Besan/ mąki z ciecierzycy?

Ciecierzyca to roślina strączkowa, która wyróżnia się przede wszystkim słodkim i delikatnie orzechowym smakiem. To właśnie na mące z ciecierzycy bazuje uwielbiana przez wielu, kuchnia indyjska. I choć tego typu artykuł najbardziej cenią weganie oraz alergicy, to coraz więcej ludzi wybiera tę mąkę jako składnik różnych potraw. Są także osoby, które nie wiedzą, do czego wykorzystać wyrób z ciecierzycy. Spieszymy zatem z odpowiedzią –mąkę można wykorzystać jako zamiennik mąki pszennej, wykorzystywanej do robienia kotletów, panierki rybnej, a także jako zagęszczacz do zup bądź sosów.Besan idealnie sprawdzi się do przyrządzania słodyczy np. besanladoo, placków, przekąsek kuchni indyjskiej tj. pakora, jako składnik do naleśników, gofrów czy pizzy. Można z niej przygotować lekkie ciasta i pasztety. Ponadto, to właśnie ona odpowiada za połączenie składników mięsnych lub warzywnych, nadając jednocześnie całości wyjątkowego smaku. Produkty z ciecierzycy, zachwycają pod wieloma względami, a co najważniejsze są znacznie zdrowsze. Warto pamiętać, że ciecierzyca jest rośliną strączkową, która powinna znaleźć się w diecie każdego człowieka.

Zamień tradycyjną mąkę na zdrowszą mąkę besan

Zdrowa mąka z ciecierzycy zawiera całą masę składników odżywczych, które wykazują dobroczynne działanie. Warto zatem zmienić swoje dotychczasowe nawyki i spróbować nowych smaków, które być może na stałe zagoszczą w kuchni. Jeśli więc pragniesz zadbać o swoje zdrowie i wybrać bardziej wartościowe produkty, to zarówno mąki indyjskie, jak inne artykuły spożywcze znajdziesz właśnie w ofercie naszego sklepu.