CategoriesBlog

Jak zaopatrywać się w dobrą jakościowo żywność orientalną?

egzotyczne przyprawy

Miłośnicy kuchni orientalnej nie mają w Polsce łatwego życia. Aby przygotować swoje ulubione orientalne potrawy, muszą najpierw zakupić nietypowe składniki, których nie można najczęściej dostać w zwykłych sklepach spożywczych. W niektórych sklepach są co prawda działy poświęcone produktom z poszczególnych zakątków świata, ale zazwyczaj oferowane w nich wyroby nie są najlepszej jakości. Największy problem sprawiają świeże warzywa orientalne, które nadają niepowtarzalny smak i aromat potrawom indyjskim i azjatyckim.

Gdzie szukać dobrej żywności orientalnej?

Najlepszym miejscem do robienia orientalnych zakupów żywieniowych są sklepy specjalizujące się w kuchni orientalnej, zajmujące się sprzedażą detaliczną oraz hurtową. Znajdziesz w nich prawdziwe bogactwo produktów typowych dla kuchni krajów orientu, dzięki czemu będziesz mógł we własnym domu przyrządzić wszystkie klasyczne potrawy inspirowane tamtą tradycją kulinarną.

Sklepy specjalizujące się w sprzedaży produktów orientalnych oferują swoim klientom ogromny wybór przypraw indyjskich, które są podstawą aromatycznych i pełnych smaku potraw hinduskich. Bez trudu znajdziesz więc w nich zarówno tak popularne przyprawy jak: kurkuma, imbir, anyż czy kolendra, jak również o wiele trudniejsze do zdobycia: asafetydę mieloną lub gotowe mieszanki przeznaczone do przygotowywania konkretnych dań. Możesz w nich kupić także mąki (np. ryżową, z ciecierzycy czy jęczmienną), oryginalne orientalne ryże (np. indyjski ryż basmati ceniony za swój delikatny słodkawy posmak i kremową konsystencję), sosy i pasty, oleje i masła oraz bakalie. 

Najciekawszą propozycją są świeże warzywa orientalne, których nie znajdziesz w żadnych innych sklepach spożywczych. Tylko w takich miejscach będziesz mógł zakupić świeże liście curry, bez których trudno ugotować aromatyczne, gęste zupy czy sosy indyjskie. Znajdziesz w nich także tak specyficzne i trudno dostępne w naszym kraju warzywa jak np.: moringa, parwal czy karela. Kuchnia indyjska w dużej mierze składa się z warzyw, więc jeśli zależy Ci na wiernym odwzorowaniu tych cudownych orientalnych smaków, koniecznie skorzystaj z oferty sklepów indyjskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *