Wyświetlanie 1–12 z 125 wyników

Świeże warzywa są chętnie wykorzystywane w kuchni indyjskiej. Poza tymi egzotycznymi w Indiach spożywa się także warzywa doskonale znane w Europie np. dynię, marchew, paprykę czy cukinię. Powszechnie używane są rośliny strączkowe – różne odmiany ciecierzycy, fasoli, soczewicy grochu czy soi. Dieta bogata w różnorodne warzywa jest bardzo rozpowszechniona, gdyż aż 40% mieszkańców Indii jest wegetarianami. Świeże warzywa są więc podstawą większości przepisów kuchni indyjskiej. Z tego powodu w ofercie naszego sklepu znajdziesz charakterystyczne dla Indii warzywa używane podczas tworzenia hinduskich dań.

Jakie świeże warzywa są wykorzystywane w kuchni indyjskiej?

Świeże warzywa indyjskie są niedostępne w zwykłych sklepach spożywczych w naszym kraju, dlatego stworzyliśmy bogatą ofertę tych nieodłącznych składników hinduskich potraw.  Dzięki temu możesz wybierać spośród oryginalnych indyjskich warzyw i odwzorowywać tradycyjne dania z tego regionu w swojej własnej kuchni.

Trudno jest wyobrazić sobie kuchnię indyjską bez kolendry o bardzo charakterystycznym, intensywnym zapachu. To dodatek, bez którego nie może powstać prawdziwe curry. Składnikiem wielu indyjskich dań jest bakłażan, którego smak idealnie pasuje do ryżu. W daniach kuchni indyjskiej często wykorzystywana jest również mięta oraz świeże liście curry, które doskonale uzupełniają smak gęstych zup i aromatycznych sosów. Warto też wspomnieć o morindze podobnej smakowo do znanych doskonale w Polsce szparagów. Przyrządzana jest ona podobnie do groszku, a jej liście dodawać można do sałatek.

W naszym sklepie możesz też kupić owoc Karela, czyli gorzki melon. Jego smak ciekawie urozmaica curry, a na dodatek obniża zawartość cukru we krwi oraz przeciwdziała powstawaniu kamieni nerkowych. Kolejnym warzywem o działaniu prozdrowotnym, które jest w Indiach znane od wieków jest parwal – roślina z rodziny dyniowatych. Doskonale smakuje duszona z innymi warzywami oraz przyprawami, a w ajurwedzie stosuje się ją, w celu złagodzenia problemów trawiennych. Wybierz świeże warzywa indyjskie z naszego sklepu i poznaj ich unikalny smak!