Wyświetlanie 1–12 z 107 wyników

Kuchnia indyjska kojarzona jest najczęściej z charakterystycznymi, egzotycznymi i pobudzającymi zmysły aromatami oraz smakami. Intensywny zapach, obok którego trudno przejść obojętnie, powstaje między innymi dzięki umiejętnemu dobraniu przypraw. Jeżeli jesteś miłośnikiem kuchni orientalnej i uwielbiasz samodzielnie przygotowywać egzotyczne dania, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą oryginalnych przypraw indyjskich. Przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór tych produktów. Dzięki temu w prosty sposób stworzysz dania inspirowane indyjskimi przepisami.

Przyprawy indyjskie niezbędne do przygotowywania hinduskich potraw

W naszym asortymencie znajdziesz przyprawy, które są popularne i chętnie stosowane w tradycyjnej kuchni indyjskiej. Oferujemy suszone papryczki chili, mieloną kurkumę, kardamon,  cynamon i goździki. Nie mogło u nas zabraknąć anyżu, curry i czarnej soli. Warto mieć w swojej kuchni typową dla kuchni indyjskiej przyprawę asafetyda, która ma unikalny ostry smak. Dzięki niej dania zyskują wyrazistość. Można dodawać jej zarówno do dań warzywnych, jak i mięsnych, gdyż ułatwia ona trawienie oraz zapobiega wzdęciom. Z tego powodu należy jej dodawać do wszystkich potraw, których składnikiem są rośliny strączkowe, kapusta albo ciężkostrawne mięsa.

Gotowe mieszanki przypraw indyjskich: tikka i garam masala

Dania kuchni indyjskiej charakteryzują się złożonym smakiem, dlatego do ich przygotowania niezbędne są różne przyprawy odmierzone w odpowiednich proporcjach. Europejczycy, którzy nie przywykli do egzotycznych smaków, mają z tym często duże problemy. Z tego powodu w naszej ofercie znajdziesz wiele gotowych mieszanek przypraw doskonałych do przyrządzania konkretnych hinduskich potraw. Dzięki nim będziesz mieć pewność, że gotowana przez Ciebie potrawa będzie miała charakterystyczny, oryginalny smak i aromat. W naszym sklepie znajdziesz więc np. mieszankę przypraw do kurczaka tandoori, pierożków Momo, znanego na całym świecie butter chicken czy różnych rodzajów curry. Są tu również specjalne mieszanki przypraw przygotowane z myślą o daniach warzywnych. Zapoznaj się z całym asortymentem i twórz ulubione, aromatyczne, indyjskie dania w swojej kuchni.